Loading...

Muzika restorane

5 priežastys, kodėl muzika restorane / bare / kavinėje neturi būti belekokia

Ar yra taip buvę, kad atėjus pavalgyti norisi įsidėti ausines, nes cypiantis fonas rėžia ausį. Arba ateinate į jaukų restoraną ramios vakarienės, pietų, o ten iš virtuvės sklinda tranzas ar metalas (aš nieko prieš prie jokį muzikos žanrą, tačiau, kiekvienam savas laikas ir vieta). 

Kodėl restorane reikia nepamiršti apie muziką ir investuoti į jos sprendimus bei (playlist’us) grojaraščius?

Muzikinis restorano (ar kitos valgymo, gėrimo vietos) fonas yra taip pat svarbus, kaip ir nesurūgę padavėjai, švarūs indai ar nesugedę produktai.

Į interjero sprendimus investuojama jau žymiai noriau, algų situacija personalui po truputį gerėja, vienas kitas restoranas jau supranta, kad restorano WC yra kaip signature (vizitinė kortelė, išskirtinis) patiekalas.

O muzika? Apie garso sistemas šiandien nekalbėsiu, bet turite patys suprasti, kad į gerą ir labiausiai tinkamą būtent jūsų vietai garso sistemą investuoti privaloma.

1. Muzika daro maisto ir gėrimo skoniui įtaką

Garsesnė muzika leidžia mažiau pajausti tikro skonio (vidutinio ar prastesnio lygio vietose, kur nėra per daug investuojama į produktų kokybę, muzika bandoma nukreipti dėmesį). Tai ypač būdinga greitesnio maisto, tinklinėms vietoms. Rami, melodinga, pozityvi muzika padeda gardžiam maistui atsiskleisti. 

 Aukštas garsas stiprina saldumo pojūtį, žemas garsas iš esmės pagerina skonį. 

2. Muzikinis fonas iš esmės kuria atmosferą

Muzikos stilius prisideda prie bendro vietos koncepto. Autentišką japonišką virtuvę siūlančiai vietai fainai tiktų ir klasikiniai japoniški motyvai, jeigu tai yra labai klasikinis kokteilių baras – džiazo ar bliuzo stiliaus natos bus puikiai. Be abejo, virtuvės persipynusios, patiekalai įgauna įvairių technikų ir stilių interpretacijų, taip ir muzika jau seniai nebėra vienalytė.

3. Muzika gali pritraukti ir gali atbaidyti svečius

Jeigu itin įsimenantis ir išskirtinis garso takelis jūsų restorane yra specialiai apgalvotas –tada liuks. Bet jeigu netyčia esate parinkęs kas patinka JUMS, o svečius tiesiog purto nuo per garsios, per trankos ir tarpusavyje nesuderintos muzikos – kaži ar jų dar sulauksite po to. Kaip pvz. klasikinė ir džiazo muzika labiau asocijuojasi su aukštesnės klasės restoranais, o pops’as ar rokas su mažiau brangiais (tyrimai).

4. Muzika palengvina laukimą

Ritmingi, geras emocijas keliantys muzikos garsai palengvina tiek laukimą eilėje, tiek laiką, kuris eina belaukiant gėrimo ar patiekalo. Priderinti ir tinkami vietai muzikos garsai gali pakviesti pasilikti žmones ilgiau ir užsisakyti papildomai desertų ar dar kokteilių.

5. Muzika galite reguliuoti srautus, valgymo greitį ir buvimo laiką

Lengvesnė, švelnesnė muzika žmones kviečia neskubėti ir labiau mėgautis. Atlikti tyrimai parodė, jog kad ir tai prailgina buvimo laiką, svečius tai skatina ir daugiau išleisti. Tinklinėms vietoms, kur svarbu “prasisukantis skaičius”, tinka greitesnė, ritmingesnė muzika, skatinanti svečius greičiau “suktis”. 

Puikiai priderinta, tinkamo garso muzika apsilankymą pas jus gali paversti dar malonesniu.

Bet jeigu grubiai tariant iš esmės “malate š”, tai net ir geriausia muzika jums nepadės.

Urte Consulting